BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Birželis, 2010

Sumodernejusi meile. Mano rasinys rasytas pries metus, taigi siektiek jaunatvisko vienpusiskumo ir kritiskumo :)

2010-06-22

Sumodernėjusi meilė

Kas yra meilė? Ar meilė yra menas? Jei taip, tai jai reikia žinių ir pastangų. O gal meilė – tik malonus pojūtis, kurį mums dovanoja atsitiktinumas, kai kažkas kažkam nusišypsojus laimei „krenta į akį“? Požiūris, kad nėra nieko lengviau, kaip mylėti – vis dar dominuoja, nors akį rėžia visai kas kita. Kažin ar rastume kitą sritį, kitą veiklą, kuri būtų pradedama su tokiomis milžiniškomis viltimis bei lūkesčiais ir kuri taip dažnai žlugtų, kaip meilė.

Mes, jaunimas, naujoji karta, gyvename įdomiu laikotarpiu – tūkstantmečių sandūroje. Mes turime tai, ko mūsų tėvai ar seneliai negalėjo net įsivaizduoti. Technikos laimėjimai, mokslo atradimai atvėrė mūsų kartai duris į pasaulį, kuriame galima ir įmanoma viskas. Tačiau kokia vieta tenka moralei šiame pasaulyje? Ar jaunimas dar kartais susimąsto apie tokias žmogiškąsias vertybes kaip pagarba, meilė, gerumas, užuojauta? O gal tai tik atgyvena? Gal mes gyvename pagal visai kitokius principus?

Visa mūsų kultūra persmelkta pirkimo aistros. Šiuolaikinis žmogus virpa iš laimės žvelgdamas į parduotuvių vitrinas ir pirkdamas viską, ką gali. Lygiai taip pat jis žiūri ir į žmones. Patraukli mergina vaikinui ir patrauklus vaikinas merginai – tarsi geidžiamas prizas. „Patrauklus“ - paprastai reiškia gerųjų savybių komplektą, kuris yra populiarus ir turi paklausą asmenybių rinkoje.

Daugelis mūsų mėgsta žaisti kitų gyvenimais ir meile. Kuo toliau, tuo labiau nebetikime jausmų tyrumu ir ištikimybe, o širdies atvėrimą ir jausmų parodymą vertiname kaip silpnybę. Myli? Vadinasi kažko reikia. Tačiau kartais norisi pasakyti – neleiskime, kad meilė, didžiulė likimo dovana, taptų pigia preke. Bet tylime. Ar mums nereikia meilės? Jei taip sakytume, būtų melas. Pažinčių portalai pilni įvairiausio amžiaus žmonių ir tikrai ne visi ieško tik trumpalaikių nuotykių. Mums visiems reikia meilės, tik gal nenorime, o gal bijome tai parodyti.

Itin pigią meilę propoguoja mūsų televizija. Nuo ryto iki vakaro žiūrime pigias meksikečių telenoveles, kurių turinys pagrįstas išdavystėmis ir meilės trikampiais. Ten vaizduojami nelaimingi vyrai ir moterys, kenčiantys dėl nelaimingos meilės, išdavysčių ir meilužių intrigų. Negi niekas nebetiki gražia ir laiminga meile? Jau senokai visos televizijos Lietuvoje pamišo dėl meilės temos. Nuo ryto iki vakaro girdisi tuščios kalbos ir meilės istorijos. Moterų ir meilės tema TV laidose kolkas siūlo vienintelę idėją, jog viskas pasiekiama kosmetika, seksu ir įžūlumu kovojant už mylimąj, nagais ir ragais į jį įsikibus.

Literatūros klasikoje šitiek gražių pavyzdžių apie nuoširdžią, tyrą meilę. V. Šekspyro „Romeo ir Džiulieta“, Šarlio Pero „Pelenė“ ir dauguma kitų mums gerai žinomų klasikinių kūrinių. Jie aukštino nuoširdžią, tyrą meilę, meilę žmogui,jo vidiniam grožiui, o ne tik išvaizdai. Buvo aukštinamas pasiaukojimą dėl meilės, jos puoselėjimą. Juk tai klasika žinoma nuo mums visiems, nuo pačio mažiausio iki senolio. Tai amžinos vertybės, deja šiai dienai jos yra primirštos. Žmonės susikoncentravę į save, egoistai, nepastebi šalia esančio žmogaus, nemoka nuoširdžiai mylėti ir atsiduoti savo antrajai pusei. Labai išaukštinam išorinis žmogau grožis, labiau primirštamas vidinis.

Taigi eina amžiai, civilizacija žengia į priekį, keičiasi ir jaunimo vertybės. Nebe jausmai, o šaltas protas valdo jaunąją kartą. Masinės informavimo priemonės, pinigai pakeičia nuoširdžią draugystę, o svaigalai ir pasilinksminimai „apvalo“ sielą, nuramina sąžinę ir padeda gyventi be meilės. Tokia yra tikrovė. Žiauri, bet tikrovė.

Po saule nieko naujo. Mes neesame bejausmiai. Mes visi tik žmonės. Taip, yra jaunų žmonių, kurie turi stiprią dvasią, tiki gyvenimu, myli ir yra aukštos moralės. O tie kurie suklydo, pasiklydo ar neteisingai pasirinko? Galbūt jiems tik reikia, kad kažkas jais tikėtų, kažkas suprastų – mažo vilties spindulėlio nuodėmingame pasaulyje. Jog galėtų patikėti, kad ne tik danguje, bet ir žemėje būna stebuklų. Ir tas stebuklas slypi mumyse pačiuose. Tik pirmiausia turime patys tuo patikėti. Turime patikėti savimi…

Rodyk draugams

Aš lieku

2010-06-22

Šiandien juokiesi, rytoj verki…

Šiandien šokinėji iš džiaugsmo, rytoj suklumpi…

Atrodo radai, o žiūrėk pameti

Bet aš įsitikinus, kad po kiekvienos audros ateina saulėta diena :)

Ir aš lieku, aš nesitraukiu..

Nes aš tikiu savimi.

Aš esu stipri.

Lieku del Taves, lieku del ju, del visu..

Kad kai reikes butu i ka atsiremti..

Kad kai as suklupsiu ir jus butumet salia :)

Rodyk draugams

Birželio 21d.

2010-06-21

Dabar žinau, kad tai liga, liguistas poreikis, priklausomybė..

Nuo tavęs..

Aš dievinu viską: tavo akis, kvapą, rankas, prisilietimus, akimirkas, kurios priklauso tik mums ;)

Myliu! ;**

Tikiuosi tu jauti tą patį..

Rodyk draugams

Labas pasauli!

2010-06-21

BLOGas.lt sveikina prisijungus prie blogerių bendruomenės. Tai pirmas tavo įrašas. Gali jį redaguoti arba ištrinti. Sėkmingo bloginimo!

Rodyk draugams